WAŻNY KOMUNIKAT
    Informujemy, że sprawy urzędowe można załatwiać telefonicznie: 43 886 52 50 lub elektronicznie: [email protected] lub za pośrednictwem skrzynki e-PUAP: /9014rswu1e/skrytka.     
Gmina Pątnów - Aktualna Sytuacja Epidemiologiczna w Powiecie Wieluńskim

Kanały informacyjne

Biuletyn Informacyjny Gminy Pątnów

Gmina Pątnów na Facebook

Gmina Pątnów na Instagram

Gmina Pątnów na Twitte

Gmina Pątnów na Pinterest

Gmina Pątnów - Transmisje na żywo

Darmowe Powiadamianie SMS w Gminie Pątnów
Darmowe Powiadamianie w Gminie Pątnów
Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego

Aktualności

 Remont Gminnej Biblioteki Publicznej w Pątnowie

 2020-08-11    
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Pątnowie przez ostatnie trzy lata trwały prace remontowe mające na celu poprawę standardów pracy Gminnej Biblioteki Publicznej. Adaptując nowe pomieszczenia, w efekcie zyskano ponad trzykrotnie większą powierzchnię użytkową z przeznaczeniem na cele kulturalne.

W 2018 r. wymieniono w całym budynku okna, zostały wymurowane ściany do nowych pomieszczeń, powstały łazienki, aneksy i szatnia. Wykonano tynkowanie ścian, nową instalację elektryczną, wentylacje, wylewki, nowe sufity, instalację wodno-kanalizacyjną i centralnego ogrzewania a także zakupiony został nowy kocioł na olej do ogrzewania pomieszczeń bibliotecznych.

W 2019 r.
wykonano więźbę dachową i wymieniono pokrycie dachowe. Zakupione zostały drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, meble i wyposażenie pomieszczeń bibliotecznych. Wewnątrz budynku w pomieszczeniach bibliotecznych, sanitarnych i socjalnych położono nowe płytki i niezbędne umeblowanie. Wybudowano także nowy przedsionek do biblioteki.

W 2020 r.
wykonano kompleksową termomodernizację w zakresie elewacji budynku, na którą składało się docieplenie ścian zewnętrznych, stropu, fundamentów, wejścia głównego i kotłowni. Wzmocniono przy okazji fundamenty, zrobiono także odwodnienie od strony zachodniej budynku, podjazd dla niepełnosprawnych, schody przy wejściu do biblioteki, chodnik z kostki brukowej przed i przy budynku biblioteki a także wejście do piwnicy. Przy okazji przebudowano przyłącze energetyczne, tj. dokonano demontażu istniejącego przyłącza i słupa a także dokonano wznowienia pomiarów geodezyjnych granic działki.
Po tych wszystkich pracach budowlanych łączna powierzchnia wszystkich pomieszczeń w budynku biblioteki wynosi prawie 240 m². Środki na remont pochodziły z dotacji Urzędu Gminy w Pątnowie. Koszt remontu wyniósł ok. 450 tys. zł. Wiele prac zostało wykonanych dzięki dużemu zaangażowaniu pracowników Urzędu Gminy, malarzy, elektryka, budowlańców.

Powstał piękny obiekt, który będzie służył wielu pokoleniom. Przyjazna architektura, nowoczesna biblioteka, a w niej nietuzinkowo umeblowane pomieszczenia biblioteczne, na których za chwilę zostanie wyeksponowany księgozbiór liczący około 14 tys. wolumenów, z pewnością będzie zachętą dla starych i nowych czytelników do odwiedzenia naszej placówki.
Galeria zdjęć: