WAŻNY KOMUNIKAT
    Informujemy, że sprawy urzędowe można załatwiać telefonicznie: 43 886 52 50 lub elektronicznie: [email protected] lub za pośrednictwem skrzynki e-PUAP: /9014rswu1e/skrytka.     
Gmina Pątnów - Aktualna Sytuacja Epidemiologiczna w Powiecie Wieluńskim

Kanały informacyjne

Biuletyn Informacyjny Gminy Pątnów

Gmina Pątnów na Facebook

Gmina Pątnów na Instagram

Gmina Pątnów na Twitte

Gmina Pątnów na Pinterest

Gmina Pątnów - Transmisje na żywo

Darmowe Powiadamianie SMS w Gminie Pątnów
Darmowe Powiadamianie w Gminie Pątnów
Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego

Aktualności

 Remontujemy zaplecze kuchni w szkole w Dzietrznikach

 2020-07-22    
Gmina Pątnów pozyskała środki finansowe z budżetu państwa na remont i wyposażenie kuchni w szkole w Dzietrznikach. Dofinansowanie pochodzi z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” (moduł 3 wieloletniego programu rządowego).
Obecnie trwają prace remontowe m.in. wymiana płytek na ścianach i posadzkach, malowanie ścian i sufitów, montaż drzwi oraz montaż okna podawczego.
Remont obejmuje również prace związane z instalacją wodno-kanalizacyjną, wentylacją pomieszczeń oraz branżą elektryczną.
W zakresie zadania jest również wyposażenie kuchni w odpowiednie stanowiska tj.:
  • stanowiska do mycia rąk;
  • stanowiska do przygotowywania potraw: zlewozmywaki, szafa mroźna, szafa chłodnicza,
  • stanowiska obróbki wstępnej warzyw: zlew dwukomorowy z półką, stół ze zlewem; jednokomorowy, umywalka niezabudowana;
  • stanowiska obróbki wstępnej mięsa: kloc masarski;
  • stanowiska do obróbki cieplnej – piec konwekcyjno-parowy, piec 4-palnikowy elektryczny, patelnia  okap kuchenny kompensacyjny z wentylatorem, stół przyścienny z półką 4 szt., zlew dwukomorowy z półką;
  • stanowiska ekspedycji  potraw i napojów - stół przyścienny  z półką i drzwiami przesuwnymi 2 szt., stół przyścienny, okienko podawcze;
  • stanowiska mycia naczyń – stół ze zlewem 2-komorowy otworem na odpadki i półką, stół przyścienny, stolik kelnerski, szafa przelotowa.
 
Całkowity koszt modernizacji kuchni szkolnej wynosi 129 798,85 zł, kwota 80 000,00 zł została pozyskana w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”, pozostała część to wkład własny gminy.
 
Realizacja zadania w znacznym stopniu poprawi warunki sanitarne zaplecza kuchennego, jak również komfort pracy w kuchni. Z pewnością posiłki przygotowane w nowym roku szkolnym będą jeszcze smaczniejsze, niż dotychczas.


Galeria zdjęć: