WAŻNY KOMUNIKAT
    Informujemy, że sprawy urzędowe można załatwiać telefonicznie: 43 886 52 50 lub elektronicznie: [email protected] lub za pośrednictwem skrzynki e-PUAP: /9014rswu1e/skrytka.     

Kanały informacyjne

Biuletyn Informacyjny Gminy Pątnów

Gmina Pątnów na Facebook

Gmina Pątnów na Instagram

Gmina Pątnów na Twitte

Gmina Pątnów na Pinterest

Gmina Pątnów - Transmisje na żywo

Darmowe Powiadamianie SMS w Gminie Pątnów
Darmowe Powiadamianie w Gminie Pątnów
Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego

Aktualności

 Przekazanie i poświęcenie samochodu ratowniczo-gaśniczego w Ochotniczej Straży Pożarnej w Pątnowie

 2019-06-13    
W sobotę 8 czerwca 2019 r. odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego średniego marki VOLVO FLD3C w Ochotniczej Straży Pożarnej w Pątnowie. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele pw. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pątnowie.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, w tym m.in. posłowie na Sejm RP Piotr Polak i Paweł Rychlik, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu brygadier Tomasz Lewiński, radny Sejmiku Wojewódzkiego Andrzej Chowis, starosta wieluński Marek Kieler, wicestarosta Krzysztof Dziuba, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP w Wieluniu dh Andrzej Stępień, wójt Gminy Pątnów Jacek Olczyk, przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Pietrzyński wraz z radnymi, sekretarz Gminy Beata Marczak, sołtysi, druhny i druhowie. Obecne były poczty sztandarowe i delegacje z jednostek z terenu gminy Pątnów oraz sąsiadujących a także Kół Gospodyń Wiejskich.
Następnie na placu przed strażnicą OSP w Pątnowie odbyło się oficjalne przekazanie kluczyków i dokumentów do nowego samochodu strażackiego. Na ręce komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Pątnowie Szczepana Kołodzieja uroczystego przekazania dokonali: poseł na Sejm RP Piotr Polak w asyście KPPSP bryg. Tomasza Lewińskiego oraz wójta Gminy Pątnów Jacka Olczyka. Poświęcenia samochodu dokonał ks Sławomir Kandziora – proboszcz parafii w Pątnowie.
Honorowymi chrzestnymi nowego wozu zostali pani Anna Przydacz oraz pan Adam Szpikowski, którzy nadali mu imię Jan.
Galeria zdjęć: