WAŻNY KOMUNIKAT
    Informujemy, że sprawy urzędowe można załatwiać telefonicznie: 43 886 52 50 lub elektronicznie: [email protected] lub za pośrednictwem skrzynki e-PUAP: /9014rswu1e/skrytka.     
Gmina Pątnów - Aktualna Sytuacja Epidemiologiczna w Powiecie Wieluńskim

Kanały informacyjne

Biuletyn Informacyjny Gminy Pątnów

Gmina Pątnów na Facebook

Gmina Pątnów na Instagram

Gmina Pątnów na Twitte

Gmina Pątnów na Pinterest

Gmina Pątnów - Transmisje na żywo

Darmowe Powiadamianie SMS w Gminie Pątnów
Darmowe Powiadamianie w Gminie Pątnów
Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego

Aktualności

 Wojewódzki Kulinarny Konkurs Bożonarodzeniowy – dla wszystkich mieszkańców z województwa łódzkiego

 2020-12-01    
Szanowni Państwo,

Święta Narodzenia Pańskiego to najpiękniejszy czas w roku, w którym na świat przychodzi Bóg w postaci dzieciątka Jezus. To magiczny czas i ludzie, którzy tworzą niepowtarzalny klimat.
 
Z końcem grudnia, w wielu zakątkach świata oprócz zapachu pomarańczy i goździków w powietrzu unosi się niesamowita aura radości, przyjaźni i ciepła rodzinnego. Celebrujemy je rokrocznie w gronie najbliższych oddając się kontemplacji, modlitwie, kolędowaniu i wszechobecnej radości z oczekiwania na Boże Narodzenie.

W naszej świadomości Narodzenie Pańskie to wyjątkowy czas dla rodziny. Wszyscy spotykamy się przy jednym stole składając sobie życzenia na nadchodzący rok. Wigilia to dzień, w którym na nowo odżywają polskie obrzędy i zwyczaje, a polska tradycja świąteczna jest tak silna, że nie sposób, aby ją pominąć. Nieodzownym elementem Świąt jest wspólne przygotowywanie tradycyjnych potraw, w którym najczęściej uczestniczy wiele pokoleń.

Mając na uwadze przywiązanie do kulinarnej tradycji regionu, mającej również odzwierciedlenie w przygotowywaniu świątecznych przysmaków, w imieniu Zarządu Województwa Łódzkiego zapraszam do udziału w Wojewódzkim Kulinarnym Konkursie Bożonarodzeniowym. Konkurs odbywa się w 2 kategoriach: Tradycyjna Potrawa Wigilijna i Tradycyjny Wypiek Bożonarodzeniowy, a jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat produktów tradycyjnych i lokalnych z województwa łódzkiego.
 
W ramach konkursu uczestnicy muszą wykonać samodzielnie tradycyjną potrawę wigilijną lub tradycyjny wypiek bożonarodzeniowy oraz zaprezentować na zdjęciach gotowy produkt.
 
W każdej z kategorii przewidziano wysokie nagrody finansowe: 1 500 zł, 1 000 zł i 500 zł oraz upominki rzeczowe dla wyróżnionych osób. Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować tradycyjną potrawę wigilijną lub wypiek bożonarodzeniowy, zrobić zdjęcia i wypełnić formularz zgłoszeniowy, a do przygotowania potrawy/wypieku konkursowego użyć produktów tradycyjnych i lokalnych z województwa łódzkiego. Termin nadsyłania prac upływa 7 grudnia 2020 roku.

Więcej informacji na stronach internetowych: http://lodzkie.pl/rolnictwo/konkurs-bozonarodzeniowy oraz http://lodzkie.ksow.pl.
 
 
Serdecznie zapraszam!
 
Członek Zarządu Województwa Łódzkiego
/-/ Andrzej Górczyński