WAŻNY KOMUNIKAT
    Informujemy, że sprawy urzędowe można załatwiać telefonicznie: 43 886 52 50 lub elektronicznie: [email protected] lub za pośrednictwem skrzynki e-PUAP: /9014rswu1e/skrytka.     
Gmina Pątnów - Aktualna Sytuacja Epidemiologiczna w Powiecie Wieluńskim

Kanały informacyjne

Biuletyn Informacyjny Gminy Pątnów

Gmina Pątnów na Facebook

Gmina Pątnów na Instagram

Gmina Pątnów na Twitte

Gmina Pątnów na Pinterest

Gmina Pątnów - Transmisje na żywo

Darmowe Powiadamianie SMS w Gminie Pątnów
Darmowe Powiadamianie w Gminie Pątnów
Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego

Aktualności

 Stroje ludowe dla Zespołu „Załęczanie”

 2020-11-23    


Gmina Pątnów wzięła udział w programie EtnoPolska 2020 na realizację działań z zakresu edukacji regionalnej oraz popularyzacji materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego, szczególnie w społecznościach oddalonych od dużych ośrodków życia kulturalnego. W odpowiedzi na złożony przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Pątnowie wniosek, otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup strojów ludowych dla zespołu „Załęczanie”. Kwota przyznanego dofinansowania wynosi: 31 tys. zł, wkład własny Biblioteki ok. 7 tys. zł.
 
W ramach zadania uszytych zostało 12 kompletów dla kobiet i 10 dla mężczyzn.  17 listopada 2020 r. w Bibliotece w Pątnowie stroje zostały przekazane kierownikowi zespołu „Załęczanie” Panu Janowi Pankowi.

W przepięknych, szytych ręcznie strojach zespół „Załęczanie” będzie prezentował się na scenie, uświetniając wiele imprez kulturalnych na terenie gminy i poza nią.
Galeria zdjęć: