WAŻNY KOMUNIKAT
    Informujemy, że sprawy urzędowe można załatwiać telefonicznie: 43 886 52 50 lub elektronicznie: [email protected] lub za pośrednictwem skrzynki e-PUAP: /9014rswu1e/skrytka.     
Gmina Pątnów - Aktualna Sytuacja Epidemiologiczna w Powiecie Wieluńskim

Kanały informacyjne

Biuletyn Informacyjny Gminy Pątnów

Gmina Pątnów na Facebook

Gmina Pątnów na Instagram

Gmina Pątnów na Twitte

Gmina Pątnów na Pinterest

Gmina Pątnów - Transmisje na żywo

Darmowe Powiadamianie SMS w Gminie Pątnów
Darmowe Powiadamianie w Gminie Pątnów
Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego

Aktualności

 Innowacyjny program Fair Play Program – Football3 w Załęczu Małym

 2020-09-24    

Szkoła w Załęczu Małym jest jedyną szkołą na mapie województwa łódzkiego realizującą program „Fair Play Program – Football3”. Brawo Załęcze Małe!

Od 7 września br. w szkole w Załęczu Małym odbywają się dodatkowe zajęcia dla klas 1-3. Będą trwały do końca października 2020 roku. Koordynatorem tych działań jest Pani Lidia Pecyna nauczyciel wf-u.

Na bieżąco możecie obserwować działania na Facebook-u: https://www.facebook.com/FairPlayProgram/.
Tam też znajdziecie informacje o działaniach w naszej szkole.

Aby trochę przybliżyć wszystkim na czym polega program zapraszamy do przeczytania poniższej informacji.

FPP to program wykorzystujący unikatową na skalę światową metodę football3 oraz ideę grywalizacji, które odpowiednio wzbogacane i komponowane tworzą bardzo proste i pożyteczne narzędzie edukacji poza formalnej skierowane do osób pracujących z młodzieżą (trenerów, animatorów, pedagogów, wychowawców i nauczycieli).

Program ma służyć jako wsparcie dla dzieci i młodzieży oraz dla osób pracujących z młodzieżą w obszarze edukacji i wychowania.
Football3 to wyjątkowy sposób grania w piłkę nożną, który zmienia życie na całym świecie. Jest oparty na zasadzie, że wartości takie jak fair play, równość płci, praca zespołowa i szacunek są równie ważne jak umiejętności piłkarskie.

Nazwa football3 pochodzi od podziału na "trzy połowy”: dyskusji przed meczem, samej gry oraz dyskusji podsumowującej. Football3 przemyca kluczowe lekcje życia do każdego meczu. W drużynach różnej płci gracze wspólnie decydują o zasadach przed meczem.

Po meczu zastanawiają się nad zachowaniem swoim i przeciwników przyznając punkty za gole i grę fair play. Ponieważ gra football3 odbywa się bez sędziów, gracze muszą nauczyć się, jak poprzez dialog i kompromis samodzielnie rozwiązywać konflikty. Od czasu powstania w Medellín (w Kolumbii),football3 był rozwijany przez członków sieci streetfootballworld na całym świecie. Tak powstała kompleksowa metodologia mająca na celu poruszenie szeregu zagadnień społecznych, takich jak równość płci, zdrowie i budowanie pokoju.

Football3 umożliwia młodym ludziom wzięcie odpowiedzialności za swoje działania i uczciwe traktowanie innych. Uczą się cenić komunikację i wzajemny szacunek, zarówno na boisku, jak i poza nim. Wprowadzenie do football3 streetfootballworld to międzynarodowa sieć ponad 128 organizacji non-profit w ponad 83 krajach, które wykorzystują football3 do wzmacniania społeczności i poprawy życia młodych ludzi.

#gramyfair #weplayfair #football4good #grywalizacja #fio #wolontariat #football3